PODCAST

Yine… Yeniden… sitemder….

31 Mart 2023

SitemDer

Karanlık sularda güneş olmak…

Yasemin Fun Fly ve Pylon Yarışmalarından Bildiriyor! *

Model uçak, roket, planör, uçak, paraşüt, yelken kanat, balon, yamaç paraşütü… Havacılık ve uzay, imkânsızı mümkün hale dönüştüren itici bir güç!

Havacılığın dalları o kadar çeşitli ki ilerleyen yazılarımızda bu güzel renkli yelpazede sizlere bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

Şöyle bir düşündüğümüzde havacılık bizlere ve Türk gençlerimize neler kazandırıyor?

Her şeyden önce dayanılmaz bir tutku, büyük bir heyecanlılık, korkuyu yenmek, cesaretin gelişmesi, olabildiğince bir özgürlük duygusu, soğukkanlılık, doğru ve çabuk karar vermek, sürekli ve kesin dikkatli olabilmek, özgüven sahibi, olmazı-zoru başarmak, en önemlisi dayanışma ve yardımlaşma!

Geçtiğimiz günlerde hakemlik görevini üstlendiğim, modelcilerin dikkatini çekeceğine inandığım Fun Fly (uçak) ve pylon yarışmalarından bahsetmek istiyorum.

Bu Pazar, Türkiye’nin her bölgesinden yarışmacıların katıldığı bu zevkli ve heyecanlı yarışma, İstanbul Model Uçak Kulübünün organizasyonuyla düzenlendi. Parçalı bulutlu bir havada yarışma direktörünün açılış konuşması ve ardından da hazırlık anonsu ile başladı. Bu arada rüzgârın şiddetinin bizleri etkilediğinden mi yoksa heyecandan mı ne, tir tir titriyorduk. Kıyasıya uçulan son raund ile yarışma sona erdi. Üç farklı kategoride birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri ödül ve kupalarıyla sahiplerine kavuştu.

Yarışmanın tam ortasında cep telefonum aniden çaldı. telefonun diğer ucunda çok değerli hocamız Defne Hanım vardı. Bu güzel “sitemder” adlı sitenin tasarımıyla ilgili bilgi aktarmaya çalışıyordu. Fakat radyo kontrollü model uçakların motor seslerinden güçlükle anlayabildim.

Benden yazı istiyordu ve bir yandan da söyleniyordu: “Uçak kullanabiliyorsun ama hala internete bağlanamıyorsun!”

Güzel bir mangal keyfiyle karınlarımızı doyurup, yüzümüzdeki gülümseme ve kalplerimizdeki mutlulukla evlerimize dönmek üzere yola koyulduk.
Biraz geç oldu ama sitemizin kuruluşunda emeği geçen bütün dostlara teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun…

( *) = Nihayet!

Yazar Hakkında

The following two tabs change content below.

Latest posts by Arşiv (see all)