PODCAST

Yine… Yeniden… sitemder….

6 Şubat 2023

SitemDer

Karanlık sularda güneş olmak…

Sebeb-i Sükunetim

***Üç ay önce***

Akla gelen ihtimalleri dikkate, bazı bilinmezleri de göze alıp hevesle planladık Türkiye yolculuğumuzu. Her zamankinin aksine dönüş tarihimizi belirleyememenin sebebi, salgınla ilgili uçuş protokolleri sanıyorduk o zaman. Dert etmedik. Eve dönüşün bir yolunu her zaman bulunur dedik, keyfimizi kaçırmadık. Sevdiklerimizle kucaklaşmanın vaktini daha fazla ertelemek istemedik. iyiki de ertelememişiz.

Güzel haberlerle çıktık yola. Hoş gittik, hoşça bulduk. Hasret giderdik. Hiç gezmediğimiz kadar çok şehri ziyaret ettik. Hepsinden anlatacak bir sürü anı biriktirerek ayrıldık.

Derken, biz eve dönmeden önce, akış ani bir hızla yön değiştirdi. Bir annemizi toprağa verdik.

***

Oğluma kavuşup anne olacağım vakte gün be gün yaklaşırken, bir annenin oğluna son vedasına şahit oldum. Oğlum yakında bana “anne” diyecekti. Eşim ise bu bedende bir daha annesine seslenemeyecekti. O zaman başladı sükunetim.

Kalbimden geçenleri dillendirmek, aklımdaki soruları seslendirmek, idrakımın yetmeyeceği neden sonuç ilişkilerini anlamlandırmaya çalışmaktan imtina ettim. Köşemi bir süredir başıboş bırakmamın sebebi bundandır, affola.

Oğlumuzun gelişi için duyduğumuz heyecan ve ilk defa tattığımız tarifsiz duygular, zamanla beraber ilacımız oluyor şimdi.

Kabule geçerek, dilim yavaş yavaş çözülmeye başladı. Bu defa da bazı anne adaylarında görülen bir sendrom sebebiyle klavye ve kalem kullanmak gibi eylemlerden bir süre uzak durmam gerekti hekim tavsiyesi üzerine.

Bugün bu tavsiyeyi kısa bir süreliğine kulak ardı ederek, bu yazıyı tamamlayıp Sitemder ailesi ve okurlarıyla paylaşmak istedim.

Kalbimdeki sızı ne zaman diner, yoksa baki kalanlardan mı şimdilik bilmiyorum.                                                             Ama umuyorum ki ellerimdeki sızı, oğlumuzu kucağıma aldığımda maddi ve manevi olarak hemencecik geçip gidecek.

İhtiyacım olan birkaç hafta daha beklemek sadece.

Arayı açmadan, en yakın zamanda yeniden doğuş hikayesiyle başlayan yeni yazılarda tekrar buluşmak üzere.

Yazar Hakkında

The following two tabs change content below.

Beyza'nın Mutfağı

Köşe Yazarı at Beyza
Fim teorisi, tonal armoni, resim, felsefe ve Latince gibi bir çok sanat ve temel bilim dersleriyle desteklediği lisan eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümün’de tamamladı. Royal Holloway, Londra Üniversitesi’nde Yüksek lisans eğitimi aldı. Doktoraya devam edebilmek için uzun dönemli yerleşme kararı aldığı İngiltere’de, aile kurmak ve Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde çalıştığı ikinci bir Yüksek Lisans da dahil olmak üzere, doktora dışında pek çok şey yaptı . Şimdi Brunel Üniversitesi’nde Akademik İngilizce dersleri veriyor. Kendisini anlayan bir doktora danışmanı bulacağı güne çok yaklaştığını hissediyor.

Latest posts by Beyza'nın Mutfağı (see all)