PODCAST

Yine… Yeniden… sitemder….

19 Ekim 2020

SitemDer

Karanlık sularda güneş olmak…

“Bilimsel” Değil, “Evrensel”!

Gecikme için herkesten özür diliyorum. İki farklı yazı çalışmam hazır olsa da yayımlayamadım bir türlü. Bugün nedenini anladım. Diğerleri sırasını beklerken, vakti gelen başka bir konu öncelenmeliymiş.

Kendimi engellemeye çalışıp durduğum için kendimden de özür diliyorum. “Hayır yazma bu senin işin değil” diyen ‘ben’i değil, daha derinlerden gelen sesi dinliyorum ve artık karşısında duramadığım ve dahi durmayacağım bu enerjiye doğru akışa geçiyorum.

Ama başlamadan kısacık bir şey paylaşmak istiyorum hemen.

Değer verdiğiniz birine, anlatmaya çalıştığınız bir mevzuyla ilgili aldığınız cevap “bilimsel olmayan hiçbir şeye inanmıyorum.” olursa,

hemen onun kendi hayatından bazı örneklere dikkat çekerek, “peki tatlım şu yaptığın ne kadar bilimsel?. Ya bu söylediğin … ne kadar bilimsel?” sorularıyla yaklaşırsanız belki de çok büyük bir farkındalığın açığa çıkmasına vesile olursunuz. Ben artık öyle yapıyorum.

Şimdi tam da vakti gelmişken konuya girebiliriz.

5 Temmuz’da Güney Düğüm’de, dolunay fazında gerçekleşecek olan ay tutulmasına dikkatinizi çekmek isterim.

Tutulmalar hayatlarımızda tamamlanan döngülere, eksiklerin tamamlanmasını takiben yeni döngülerin başlamasına işaret eder.

2020 yılının oldukça hareketli geçmesinin, kimilerine göre temel nedenlerinden biri Gökyüzü’nün bu yıl hiçbir zaman dilimini es geçmeden, tüm nadir kombinasyonları sıralaması ve potporiler silsilesiyle hepsini birbirine bağlaması.

Anın haritasında gezegenlerin neredeyse hepsinin retro harekette olmasıyla içe dönük çalışan enerji, Kasım ayıyla birlikte yoğun şekilde dışa vuracak ve önümüzdeki tutulmanın biriktirdiği enerji, gelecek olan 3 aylık sürede yoğun bir şekilde etkilerini sürdürmeye devam edecek. 5 Temmuz’da tamamlanıp, tüm ay etkisini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz tutulma enerjisinde ektiklerimizi, Kasım’da biçmeye başlayacağız yani.

Siz beklentisi içinde olduğunuz ürünlere ve tasarımlara karar vere durun, ben de tutulmanın getireceklerinden ve götüreceklerinden bahsetmeye devam edeyim.

Dolunay etkisiyle duygularınızın kontrolünüz dışında gel gitler yaşattığını hissederseniz akışa geçin lütfen, aksi taktirde benim yaptığım gibi engel olmaya çalışarak, sadece kendinizi yıpratmakla kalacağınızı hatırlayın.

Ketu’nun ne olduğunu bilmeseniz de (bilmeseniz de olur) kendisinin de etkisiyle, bu tutulmada kadersel temaların çokça devrede olacağını göz ardı etmeyin ve uzun zamandır içinizde birikmekte olan, kapalı kalan, geçmişten getirdiğiniz ve belki de hiç farkında olmadığınız yeteneklerinizin açığa çıkmasına izin verin. Sadece farkındalık ve akış haliyle artık bu yetenekleriniz aktif hale gelebilir.

Venüs’ün yönettiği, Ay ile dost Purva Ashada takım yıldızında gerçekleşen tutulma, beklenmedik bir güçlenmeye ve kendinizden bile ummadığınız bir gücün artık uyanacağına işaret ediyor çünkü.

Purva Ashada, tüm doğal su kaynakları ile olan sırlı ilişkisinde manada yeniden doğarak; arınma ve temizlenme frekansını hareket geçirirken, hayatınızda maddi manevi bir temizlik harekatını da başlatıyor olacak; isteseniz de, istemeseniz de.

Ama isteyecek olursanız, ruhsal hafiflemeyi taahhüt ediyor nihayetinde.

Üstelik; canlılık kazanıp güçlenme, öz dayanıklılık ve sınırları aşma, kozmik enerji ile olan bağınızın aslında ne kadar güçlü olduğunu vurgulamadan geçip gitmeye hiç niyeti yok.

Dünya’nın hareketli bir arınma enerjisine doğru hızla yol aldığı su götürmez bir gerçek öyle değil mi? O halde bireysel enerjinizle, bu kozmik arınmaya bağlanıp özsel bir hafiflemeden geçmek isterseniz, bireysel frekansınızı dengeleyerek buna ayak uydurmak aslında çok basit.

2 Temmuz’dan başlayarak evinizin güney doğuya bakan bir köşesine kaya tuzu ile karıştırdığınız bir kase su koyun ve bakın keyfinize. Bu arada yoğun geçen bir günün ardından yine biraz kaya tuzu eklediğiniz suyun içinde dinlendirin ayaklarınızı.

Gerisi için sadece farkında olmak, kabul etmek ve akışta kalmak yeterli.

Bilime saygımız sonsuz. Ancak bilim henüz kendi tekamülü seviyesinde “açıklayamadığı” gerçeklere ulaşmak için adım adım gelişmeye ve devinmeye devam ederken, siz evrensel enerjiyi kucaklayıp aydınlanmak için onu beklemek zorunda mısınız?

The following two tabs change content below.

Beyza'nın Mutfağı

Köşe Yazarı at Beyza
Fim teorisi, tonal armoni, resim, felsefe ve Latince gibi bir çok sanat ve temel bilim dersleriyle desteklediği lisan eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümün’de tamamladı. Royal Holloway, Londra Üniversitesi’nde Yüksek lisans eğitimi aldı. Doktoraya devam edebilmek için uzun dönemli yerleşme kararı aldığı İngiltere’de, aile kurmak ve Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde çalıştığı ikinci bir Yüksek Lisans da dahil olmak üzere, doktora dışında pek çok şey yaptı . Şimdi Brunel Üniversitesi’nde Akademik İngilizce dersleri veriyor. Kendisini anlayan bir doktora danışmanı bulacağı güne çok yaklaştığını hissediyor.

Latest posts by Beyza'nın Mutfağı (see all)