PODCAST

Yine… Yeniden… sitemder….

23 Kasım 2020

SitemDer

Karanlık sularda güneş olmak…

Hayat enerjisinin kaynağı Güneş, yılın her ayı başka bir burçta ağırlanır. Elbette eli boş gitmez hiçbir ziyaretine. Girdiği burcu aydınlatıp gölgede kalanları görünür kılar, nemi kurutur, kaskatı kesilmiş olanı eritir, esnetir ve sıcacık yapar.

Doğum günüme denk düşen ay geldi mi bir başka iyi hissetmeye başlarım ben de. Güne daha bir motive uyanır, kendimi maddi manevi sürprizlere açar ve onların geleceklerinden şüphe duymadan beklemeye başlarım.

Madem pırıl pırıl parlayan Güneş onur konuğum, pastamın mumlarını söndürürken dileğimi dilemek en doğal hakkımdır diye düşünürüm. Çünkü Güneş her doğum günümüzde, doğduğumuz anda bulunduğu nokta ile yeniden kavuşur.

Bu kavuşumun getirdiği ahengin şerefine, iç dünyama bir dinginlik gelir, egom ve süper egom arasında ateşkes imzalanır. Sanki her şey dengededir, ayaklarım yere sağlam basar.

Her zaman bu denli ‘Polyannacılık’ oynamıyorum elbette. Her yeni yaş aynı şekilde gelecek değil ya. İnsanın gölgesi bazen önüne düşer, bazen de arkasına.

Farkındalık düzeyi değiştikçe, bilinç seviyesi başkalaştıkça ve deneyimlenmişler biriktikçe, Güneş yıllık ziyaretlerinde beklenmedik konuları masaya yatırmak üzere gelebilir de.

Son vedalaşmamızdan beri, dünya ahalisi olarak çok acayip bir dönemi tecrübe ediyoruz mesela. Hepimiz gibi, payıma düşen kısmı ile büyümeye çalışıyorum ben de.

Her şeye rağmen, bu hafta içim pır pır. Güneş 33. defa misafirim olacak çünkü. Eminim ki eli boş çalmayacak kapımı. Dilerim umduklarını bulur içerde.

The following two tabs change content below.

Beyza'nın Mutfağı

Köşe Yazarı at Beyza
Fim teorisi, tonal armoni, resim, felsefe ve Latince gibi bir çok sanat ve temel bilim dersleriyle desteklediği lisan eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümün’de tamamladı. Royal Holloway, Londra Üniversitesi’nde Yüksek lisans eğitimi aldı. Doktoraya devam edebilmek için uzun dönemli yerleşme kararı aldığı İngiltere’de, aile kurmak ve Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde çalıştığı ikinci bir Yüksek Lisans da dahil olmak üzere, doktora dışında pek çok şey yaptı . Şimdi Brunel Üniversitesi’nde Akademik İngilizce dersleri veriyor. Kendisini anlayan bir doktora danışmanı bulacağı güne çok yaklaştığını hissediyor.

Latest posts by Beyza'nın Mutfağı (see all)